POMOC


W przypadku jakichkolwiek problemów lub uwag innych niż poniższe prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub e-mail: type@itype.pl. Niezwłocznie postaramy się pomóc!

_________________________________


DODAWANIE FONTÓW

W celu dodania własnego lub darmowego fontu należy się zalogować i przejść do zakładki MOJE KONTO > FONTY. Zarówno Fonty bezpłatne, jak i Fonty płatne umieszczamy oczywiście bez prowizji czy opłat!

DODAWANIE GRAFIK, ZDJĘĆ, PRAC
W celu dodania materiałów wizualnych należy się zalogować i przejść do zakładki MOJE KONTO > GALERIA. Następnie dodać plik w formacie JPG oraz opis. Zdjęcia są weryfikowane przez Administratora.

_________________________________


Jak zainstalować fonty pod systemem Windows?
Rozpakuj archiwum ZIP ściągnięte z naszej strony (w celu rozpakowania w starszych wersjach systemu Windows konieczne będzie ściągnięcie i zainstalowanie programu typu WinRAR). Następnie, gdy pliki są już rozpakowane:

  • Windows Vista:
    Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik z fontem i wybierz z menu opcję "Instaluj".
  • W pozostałych wersjach systemu Windows:
    Użyj opcji Czcionki znajdującej się w Panelu Sterowania lub skopiuj pliki z fontami do folderu Windows np. C:>Windows>Fonts lub C:>WINNT>Fonts.
  • można skorzystać z dowolnegi programu do zarządzania fontami - do pobrania np. z zakładki PROGRAMY

Jak zainstalować fonty pod systemem Mac OS?
Rozpakuj archiwum ZIP ściągnięte z naszej strony (w celu rozpakowania może być konieczne ściągnięcie i zainstalowanie programu typu Stuffit Expander). Następnie, gdy pliki są już rozpakowane:
  •   kliknij dwukrotnie na wybrany font i wybierz opcję Instaluj / Install font

Jak zainstalować fonty pod Linuxem?
Należy skopiować pliki (.ttf lub .otf) do folderu fonts:// w menedżerze plików.


Jak używać nowych fontów w programach?
Po zainstalowaniu fontów - najczęściej trzeba uruchomić dany program od nowa. Po uruchomieniu w rozwijanej liście fontów powinna się znajdować również nowo zainstalowana.


Co zrobić jeśli nadal ich nie ma?
Jeśli zainstalowałeś fonty w odpowiednim miejscu, a nadal ich nie widać w programach - wyłącz komputer i uruchom go ponownie. Sprawdź czy pliki .ttf (nie zip) są przekopiowane do folderu z fontami systemu.


Dlaczego nie ma polskich liter, lub poszczególnych znaków, symboli, cyfr?
Wiele fontów zawiera jedynie podstawowe znaki od A do Z. Wszystko zależy od autora fontu oraz tego ile liter zaprojektuje.


Czy wszystkie fonty są darmowe?
Fonty na naszej stronie są własnością ich autorów. Typ licencji oraz warunki korzystania z danej czcionki są z reguły opisane w dokumentacji danego fontu. Dodatkowo oferujemy typowo komercyjne FONTY PREMIUM, które są płatne.


Jak używać fontów na swoich stronach www?
Niestety większość użytkowników odwiedzających Twoje strony www nie posiada na swoim komputerze dodatkowych fontów, więc wyświetlanie tekstu Twoich stron www odbywa się na podstawie standardowych fontów typu Arial, Verdana. W praktyce - nie zobaczą oni tego samego co Ty, a jedynie standardowe fonty systemowe. Jedyną możliwością, aby to obejść jest tworzenie obrazków typu .jpg z tekstem. Można to robić ręcznie w domu, lub napisać odpowiedni skrypt PHP wykonujący to dynamicznie po stronie serwera.


Dlaczego treść emaila inaczej wygląda u mnie, a inaczej u osoby do której go wysłałem?
Wygląda inaczej, ponieważ odbiorca emaila nie posiada na swoim komputerze tych fontów, które zastosowałeś w jego pisaniu. Jeśli będzie je miała zainstalowane u siebie - zobaczy to co Ty.


Ile fontów mogę mieć zainstalowanych?
W systemie Windows jest możliwe zainstalowanie ok. 1000 fontów, jednak nie instaluj zbyt wielu fontów naraz, ponieważ to spowalnia system i programy na nim pracujące. Znacznie lepiej jest kopiować do folderu z fontami jedynie te, których zamierzamy użyć, a następnie je usuwać.

_________________________________


USUNIĘCIE KONTA

W celu usunięcia konta z serwisu iType.pl prosimy o wiadomość podesłaną na type@itype.pl - wysłaną z e-maila na którego było rejestrowane konto oraz zawierającą nick.


ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA:
zakładanie firm w Niemczech  |   Rower Poznań EuroBike: sklepy rowerowe Poznań  |  Szkolenia unijne  |  producent kołdra antyalergiczna AMZ - poduszka puchowa  |  Dentysta Żywiec Bielsko Biała - DENTAL CARE  |  Adwokat Sed-lex - Kancelaria prawna Poznań, Gniezno  |  zasłony gotowe - firany sklep internetowy

Agencja Reklamowa QA

iType - innowacyjny portal o typografii. Darmowe i komercyjne fonty / polskie czcionki, podgląd fontów online - bez instalacji © 2008-2017 typografia fonts
Wszelkie czcionki zawarte na tej stronie są własnością ich autorów.